Uczniowie Kopernika na Targach Pracy
W dniu 10 czerwca 2026 r. uczniowie kl. III tilb wzięli udział w Targach Pracy zorganizowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Dębicy. Na przygotowanych stoiskach uczniowie mogli zdobyć informacjena temat warunków rekrutacji do pracy w służbach mundurowych.
Wystawcami byli: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Dębicy, Komenda Powiatowa Policji, Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej w Przemyślu, Zakład Karny w Dębicy, Wojskowe Centrum Rekrutacji w Mielcu, Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego Delegatura w Rzeszowie. Na parkingu PUP w Dębicy dostępne były również pojazdy służb mundurowych. Atrakcją targów był robot humanoidalny, który witał wszystkich, udzielał informacji i zachęcał do zwiedzania stoisk. Uczniowie skorzystali z wszystkich proponowanych aktywności i zdobyli informacje, przydatne w kreowaniu własnej ścieżki zawodowej.
Wycieczka integracyjna w Pieniny
Uczniowie klasy 2Tfil wraz z opiekunami uczestniczyli w jednodniowej wycieczce w Pieniny. Spośród wielu atrakcji tego regionu wybrali urokliwy Wąwóz Homole o którym ciekawie opowiadał beskidzki przewodnik. W bacówce, która znajdowała się na górze Bukowinki można było chwilę odpocząć i ochłodzić się w porywistych podmuchach wiatru.
W sklepiku zakupić pamiątki, a u bacy pyszne oscypki. Kolejnym punktem wycieczki był wodospad Zaskalnik na potoku Sopotnickim i wyjazd wyciągiem na Palenicę, skąd rozciągał się przepiękny widok na Tatry. Po zjeździe z góry udaliśmy się do Parku Zdrojowego i Pijalni Wód Leczniczych na Placu Dietla. Niektórzy po wypiciu wody mineralnej Magdalena odczuli wielki głód, dlatego w drodze powrotnej skorzystaliśmy z restauracji Mc Donalds.
Wszyscy zmęczeni, ale szczęśliwi wrócili do domu.
Wyjątkowe spotkanie międzypokoleniowe
14 maja uczennice klasy II Technikum Usług Fryzjerskich – Dominika, Ania, Emilka, Lena, Natalka i Paulinka oraz Julia z klasy III – wzięły udział w międzypokoleniowym spotkaniu zorganizowanym we współpracy z Ośrodkiem Wsparcia Dziennego.
Pod okiem pani Beaty Krupy dziewczyny przygotowywały wyjątkowe fryzury w stylu „Seniorwood”, dzięki którym seniorzy mogli poczuć się jak prawdziwe gwiazdy.
Nad bezpieczeństwem uczestniczek czuwała również pani Ewelina Żyłka.
Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie, uśmiech i stworzenie pięknych fryzur w tak miłej atmosferze.
Rozstrzygnięcie konkursów
W miesiącach marzec, kwiecień biblioteka szkolna organizowała konkursy, które zostały rozstrzygnięte.
W konkursie fotograficznym „Wiosna w obiektywie” przyznano następujące miejsca:
I m-ce Aleksandra Zawojowska kl. II AW
II m-ce Kamila Gawron kl. I TF
III m-ce Ewelina Puchacz kl. II BW
Wyróżnienie Patryk Chmura kl. II AW
W konkursie „Poezja grzbietów książek”:
I m-ce Patryk Chmura kl. II AW
II m-ce Julia Puła kl. II AW
III m-ce Wiktoria Duda kl. II AW
Wyróżnienie Nikola Wiktor kl. I TF
Weronika Stec kl. I TF
Zuzanna Sławniak kl. I TF
Lena Zygmunt kl. II AW
W konkursie literackim „Kto czyta, żyje wielokrotnie”
I m-ce zajęła Emilia Gębala z kl. II AW
Zwycięzcom gratulujemy.
Zakończenie roku szkolnego dla Maturzystów
Akademia zakończenia roku szkolnego dla maturzystów z Kopernika to szczególny moment, który tradycyjnie rozpoczął się Mszą Świętą w Parafii pw. św. Jadwigi w Dębicy.
Następnie wszyscy uczestnicy przeszli do budynku szkoły, gdzie odbyła się dalszą część uroczystości pełna wzruszeń, podsumowań, podziękowań i symbolicznych pożegnań. Podczas spotkania absolwenci odebrali z rąk Dyrekcji oraz wychowawców swoje świadectwa ukończenia szkoły. Uczniowie z najwyższą średnią, osiągnięciami sportowymi oraz artystycznymi odebrali gratulacje, nagrody oraz okolicznościowe dyplomy.
Wszystkim gratulujemy ukończenia szkoły oraz powodzenia na Egzaminie Dojrzałości. Powodzenia !
Wydarzenie zostało zorganizowane przez Starostę Dębickiego przy współpracy Wydziału Ochrony Środowiska, Gospodarki Wodnej, Rolnictwa i Leśnictwa Starostwa Powiatowego w Dębicy oraz Nadleśnictwa Dębica.
Gościem specjalnym była Beata Strzałka – dębiczanka, która otrzymała drugą szansę na życie dzięki przeszczepowi szpiku. Towarzyszyła jej Katarzyna Urjasz – organizatorka licznych akcji promujących DKMS, zaangażowana w poszukiwanie dla niej odpowiedniego dawcy w czasie choroby.
Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”
Uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom" zorganizowanym przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej oraz Starostwo Powiatowe. Uczestnicy zmierzyli się z testem dotyczącym zagadnień z ochrony przeciwpożarowej, umiejętności z zakresu ochrony ludności, ekologii, ratownictwa, bezpieczeństwa powszechnego oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.
Naszą szkołę reprezentowali: Emilka Wadas, Jakub Kieć, Jakub Szydło.
Opiekę nad uczniami sprawowała Pani Agata Lipczyńska-Sroka.
Ekspercka wiedza i wieloletnia współpraca – spotkanie z MP Trans
W dniu 16 kwietnia 2026 r. w ramach cyklicznych spotkań branżowych uczniowie klas czwartych Technikum Nr 4 w Dębicy – przyszli technicy logistycy oraz spedytorzy – wzięli udział w kolejnym spotkaniu branżowym z pracodawcą. Naszą szkołę ponownie odwiedziła pani Ewa Bachta z firmy MP Trans w Dębicy.
Wizyta ta była kontynuacją wieloletniej, owocnej współpracy pani Ewy z naszą placówką. Spotkanie było doskonałą okazją do skonfrontowania wiedzy teoretycznej z realiami rynku transportowego. Pani Ewa przybliżyła uczniom specyfikę pracy w branży TSL dzieląc się cennym doświadczeniem zawodowym. Dzięki regularnym spotkaniom uczniowie mają unikalną szansę na bieżąco śledzić zmiany w branży TSL. Przyszli logistycy i spedytorzy dowiedzieli się m.in.:
- jak wygląda codzienność w dynamicznym środowisku pracy spedytora
- jak prawidłowo sporządzać i nadzorować dokumenty niezbędne w procesie przewozowym
- jakie kompetencje są obecnie najbardziej cenione przez pracodawców
- z jakimi wyzwaniami mierzy się nowoczesny transport i logistyka.
Tego typu inicjatywy pozwalają naszej młodzieży lepiej przygotować się do wejścia na rynek pracy i poznać oczekiwania lokalnych przedsiębiorców. Na koniec spotkania pani Ewa nagrodziła szczególnie aktywnych uczniów słodkościami.
Serdecznie dziękujemy pani Ewie Bachcie za poświęcony czas i dawkę praktycznej wiedzy!
Uczniowie naszej szkoły w Ogólnopolskim Konkursie Fizycznym „EUREKA”
W tegorocznej edycji konkursu udział wzięło 7 uczniów naszej szkoły, którzy zmierzyli się z wymagającymi zadaniami sprawdzającymi wiedzę i umiejętności z zakresu fizyki.
Z dumą informujemy, że Kurczyk Bartłomiej oraz Mondosio Jacob zdobyli wyróżnienie, osiągając bardzo dobre wyniki na tle uczestników z całej Polski.
Gratulujemy wszystkim uczniom udziału w konkursie oraz życzymy dalszych sukcesów w rozwijaniu naukowych pasji.
Odwiedza nas 173 gości oraz 0 użytkowników.