CUKIER A NASZE ZDROWIE   - spotkanie z dietetykiem.

W dniu 24 października 2022r z okazji ŚWIATOWEGO DNIA ŻYWNOŚCI przypadającego na 16 października w naszej szkole odbyło się spotkanie z dietetykiem panią Magdaleną Parys z Centrum Dietetycznego PROJEKT ZDROWIE w Dębicy.

W ramach spotkania uczniowie mieli okazję przypomnieć sobie zasady prawidłowego odżywiania. W trakcie pogadanki pani Magdalena Parys szczególną uwagę zwróciła uwagę na zawartość cukru w spożywanych produktach, słodyczach, napojach. Młodzież dowiedziała się jakie szkody wyrządza nadmierne spożycie cukru. Jak ograniczyć ilość cukru w diecie i czym go zastąpić.

Na koniec spotkania odbył się krótki test mający na celu sprawdzenie zdobytych w trakcie spotkania wiadomości z atrakcyjnymi nagrodami dla czterech ochotników.

Dziękujemy pani Magdalenie Parys za ciekawą prelekcję. Mamy nadzieję, że wiedza zdobyta podczas wykładu pomoże naszym uczniom wyeliminować błędy w sposobie żywienia co pozytywnie wpłynie na ich zdrowie.