V Gimnazjada Informatyczna zakończona!

gim 1

18 grudnia 2015 roku w Zespole Szkół Nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Dębicy odbyło się uroczyste podsumowanie V GIMNAZJADY INFORMATYCZNEJ Powiatu Dębickiego. Konkurs jest wpisany do kalendarza imprez powiatu dębickiego.

Celem konkursu było wyzwalanie aktywności poznawczej młodzieży gimnazjów. Promowanie technologii informacyjnej, jako narzędzia przekazu. Propagowanie wiedzy informatycznej i technicznej oraz przybliżenie platformy e-learningowej, jako alternatywnego sposobu pogłębiania i sprawdzania swojej wiedzy.

Konkurs składał się z 2-ch niezależnych etapów, a jego tematyka obejmowała wiedzę z informatyki z zakresu III poziomu edukacyjnego, ogólną wiedzę z zakresu sieci Internet oraz tworzenia i edycji grafiki oraz umiejętność tworzenia plików multimedialnych oraz tworzenia i edycji plików graficznych.

Konkursu odbywał się drogą on-line przy użyciu platformy e-learningowej Moodle szkoły: zsnr4.edu.pl/moodle

Wszyscy uczestnicy śmiało mogą powtórzyć za Ignacym Janem Paderewskim: „Powodzenie moje zawdzięczam w 1 % talentowi, w 9% szczęściu, a w 90% pracy”.

W tegorocznej edycji do konkursu przystąpiła młodzież z 8 gimnazjów w powiecie:

1. Publicznego Gimnazjum w Borowej – pod opieką Pana Marcina Kalaty
  2. Publicznego Gimnazjum w Brzeźnicy – pod opieką Pana Sławomira Sulisza
  3. Publicznego Gimnazjum w Pustyni – pod opieką Pana Krzysztofa Stachowicza
  4. Publicznego Gimnazjum w Pilźnie – pod opieką Pana Krzysztofa Kawalca
  5. Publicznego Gimnazjum w Wielopolu Skrzyńskim – pod opieką Pana Wacława Kołczaka
  6. Gimnazjum nr 1 w Dębicy – pod opieką Pani Doroty Cichowskiej
  7. Gimnazjum nr 2 w Dębicy – pod opieką Pana Mariusza Szyszki
  8. Gimnazjum nr 3 w Dębicy– pod opieką Pana Piotra Longosza

Do uczestników należało rozwiązanie quizu konkursowego (on-line) oraz nadesłanie jednego projektu graficznego – prezentacji multimedialnej lub plakatu pod hasłem: „Aby zdrowym być, trzeba zdrowo żyć!”

Jury konkursowe wyłoniło dwa I miejsca w kategorii plakat i kategorii prezentacja multimedialna oraz 4 wyróżnienia.

Laureatami V GIMNAZJADY INFORMATYCZNEJ zostali:

• za zajęcie I miejsca w kategorii plakat - Adam Sobczyk – Miejskie Gimnazjum nr 3 w Dębicy
  • za zajęcie I miejsca w kategorii prezentacja multimedialna - Natalia Mazur – Publiczne Gimnazjum w Wielopolu Skrzyńskim

Wyróżnienia otrzymali:

1. Paweł Malisz – Publiczne Gmnazjum w Borowej
  2. Paweł Ostafin - Publiczne Gmnazjum w Pustyni
  3. Mateusz Skowron – Miejskie Gimnazjum Nr 3
  4. Anna Szyszka - Miejskie Gimnazjum Nr 2

Laureaci oraz wyróżnieni otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Dębicy. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe kubki z logiem naszej szkoły.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy.

I zapraszamy do kolejnych edycji GIMNAZJADY INFORMATYCZNEJ.