Ciekawa chemia - Światowy Dzień Zdrowia

ciekawa chemia wiatowy dzie zdrowia 1 20240409 1248499981 ciekawa chemia wiatowy dzie zdrowia 7 20240409 1695626375 ciekawa chemia wiatowy dzie zdrowia 2 20240409 1199442659

W dniu 9 kwietnia na lekcji chemii w klasie 2 Tfs została przeprowadzona lekcja, której tematem był wpływ cukru na nasze zdrowie. W ramach zajęć uczniowie przeliczali zawartość cukrów w produktach na jego kostki. Okazało się że w produktach, które spożywamy dość często zawartość węglowodanów jest naprawdę duża. Rownież znaczne ilości cukrowców zawierają produkty przeznaczone dla małych dzieci. W trakcie wykonywania obliczeń omówiony został wpływ cukrowców na nasz organizm - szczególnie ich nadmiar oraz to jakie powoduje on choroby.

Ta lekcja z pewnością wzbudziła zainteresowanie u uczniów, dostarczając im dużo materiału do refleksji nad swoimi nawykami żywieniowymi. Wniosek jest oczywisty: dbaj o zdrowie bo tylko jedno je masz.