Wirtualna rzeczywistość w świecie zawodów

wirtualna rzeczywisto w wiecie zawodow 1 20240322 1888571389 wirtualna rzeczywisto w wiecie zawodow 2 20240322 1678343225 wirtualna rzeczywisto w wiecie zawodow 3 20240322 1198311401

W dniu 22 marca uczniowie kl. III til, III tfs oraz II ti uczestniczyli w spotkaniu z doradcami zawodowymi z Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej WUP w Rzeszowie, podczas którego mieli możliwość wypróbowania nowoczesnych technologii i skorzystania z gogli VR. Uczniowie obejrzeli specjalistyczne filmy i korzystali z aplikacji 180 o, które, dzięki rozszerzonej rzeczywistości, pozwoliły na całkowite zanurzenie się w wirtualny świat wybranego zawodu. W tej wirtualnej przestrzeni uczniowie, dzięki specjalnym kontrolerom, mogli samodzielnie wykonywać czynności charakterystyczne dla danego zawodu. Wykorzystanie nowoczesnych technologii pozwoliło zaprezentować zawody w bardzo atrakcyjny a jednocześnie zrozumiały sposób.

Dziękujemy znakomitej ekipie specjalistów z WUP, dzięki którym, zajęcia wzbudziły duże zainteresowanie wśród uczniów, przysporzyły wszystkim sporo radości oraz były cenną pomocą w zapoznawaniu się ze światem zawodów.