Nasz uczeń w etapie diecezjalnym XIX Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej
Nasz uczeń w etapie diecezjalnym XIX Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej_1
      W dniu 21.04.2015 r w Nowym Sączu odbył się etap diecezjalny XIX Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej zorganizowany przez Katolickie Stowarzyszenie „ Civitas Christiana”. Jednym z nielicznych uczniów z Dębicy, którzy przeszli do tego etapu po wstępnych eliminacjach był Mateusz Mazur z kl. II Ti. Uczestnicy musieli wykazać się znajomością Księgi Jonasza, Ewangelii wg św. Łukasza oraz Dziejów Apostolskich wraz z komentarzem.
       Po części pisemnej konkursowych zmagań Mateusz znalazł się wśród uczniów, którzy zdobyli powyżej 50 % możliwych do uzyskania punktów. Do części ustnej przeszło jedynie 7 osób spośród 119 uczestników konkursu, z których wyłoniono finałową trójkę. Opiekunem merytorycznym Mateusza był ks. Rafał Budzik.
     Mateuszowi gratulujemy naprawdę dużej wiedzy i znajomości Biblii!
Tekst zdjęcia: Anna Depa