SPOTKANIE AUTORSKIE Z PISARKĄ AGNIESZKĄ TYSZKĄ

W dniu 23.09.2015 r. uczniowie klasy III wielozawodowej  wzięli  udział w spotkaniu autorskim z pisarką Agnieszką Tyszką. Jego organizatorem był Dyskusyjny Klub Książki działający przy Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej Filia Nr 3 w Dębicy. Pisarka jest z wykształcenia polonistką.

Spotkanie autorskie z pisarką Agnieszką Tyszką'_2

Przez kilka lat pracowała jako dziennikarka. W swojej twórczości pisarskiej wydała kilkanaście pełnych humoru i i optymizmu książek dla dzieci i młodzieży.

W 2005 roku otrzymała Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego za książkę pt. ,,Róże w garażu''. Do najbardziej poczytnych jej książek należą: ,,M jak dżem'',  ,,Koronkowe historie'', ,,Kawa dla kota'', ,,Mejle na miotle'', ,,Miłość bez konserwantów'', ,,Wyciskacz łez'', ,,Czego uszy nie widzą'' , ,,Miłość niejedną ma minę'' i wiele innych. Podczas spotkania autorka zachęcała wszystkich do czytania książek oraz opowiadała skąd czerpie literackie pomysły oraz jak zbiera materiały do swoich utworów. Podczas tego wspomagała się czytaniem urywków ze swoich książek, zachęcając w ten sposób do ich lektury. W dalszej części spotkania młodzież zadawała pytania na interesujące ją tematy związane z twórczością literacką pisarki oraz zabierała głos w dyskusji n/t przeczytanych przez siebie książek. Ciekawym punktem spotkania był quiz przeprowadzony przez literatkę dotyczący przedstawienia wylosowanych przysłów za pomocą pantomimy przez wybrane osoby. Na zakończenie spotkania uczniowie zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie z pisarką i otrzymali od niej autografy. W opinii  wszystkich tego rodzaju imprezy są  interesujące i ciekawe. Dzięki nim młodzi ludzie mają okazję poznać twórców polskiej literatury współczesnej.