II Wojewódzki Konkurs Wiedzy Przeciwpożarowej

Duży sukces naszych uczniów na II Wojewódzkim Konkursie Wiedzy Przeciwpożarowej i Ratownictwa Przedmedycznego w Krośnie.

II Wojewódzki Konkurs Wiedzy Przeciwpożarowej  _4

W dniu 04.09.2015 r. uczniowie naszej szkoły Dorota Marek i Maciej Kmiecik wraz z opiekunek  z Hufca Pracy 9-19 w Dębicy Wiesławem Wiktorem wzięli udział w II Wojewódzkim Konkursie Wiedzy Przeciwpożarowej i Ratownictwa Przedmedycznego w Krośnie. Organizatorami jego była Podkarpacka Wojewódzka Komenda OHP w Rzeszowie oraz Hufiec Pracy 9-10 w Krośnie.

Wystartowało w nim  6 drużyn z województwa podkarpackiego. Zawody składały się z dwóch części. W pierwszej z nich zawodnicy mieli do rozwiązania test teoretyczny z zakresu  wiedzy przeciwpożarowej i ratownictwa  przedmedycznego, natomiast w drugiej części rozegrano konkurencje sztafetowo – bojową. Każdy uczestnik zawodów miał za zadanie pokonanie rowu z wodą, przeskoczenie płotka, przejście tunelu, pokonanie slalomu między tyczkami, bieg przez równoważnię i opony, zbudowanie linii od motopompy do rozdzielacza, utworzenie dwóch linii gaśniczych, a na zakończenie trafienie do tarczy nalewowej za pomocą hydronetki z wodą. W końcowej ocenie zawodów okazało się, że I miejsce w zawodach zajęła drużyna naszej szkoły, zdobyła najwięcej punktów w teście teoretycznym oraz uzyskała najlepszy czas w ćwiczeniach sztafetowo-bojowych. Drugie miejsce przypadło drużynie z Krosna, a trzecie drużynie z Przemyśla. Dzięki odniesionemu zwycięstwu nasi zawodnicy wraz z opiekunem zakwalifikowali się do zawodów ogólnopolskich, które zostaną rozegrane pod koniec września.